reklama

V Indonésii za posledních 24 hodin přibylo 1752 lidí, u nichž se při testech prokázal koronavirus. Dalších 59 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo, takže počet obětí dosáhl 4016.

Čína, odkud se koronavirus začal koncem loňského roku šířit, registruje od začátku epidemie 83.644 případů nákazy a 4634 úmrtí s covidem. V posledních týdnech ale v zemi přibývá případů jen minimálně.

Epidemiologové kritizují indonéskou vládu, že zavedla mírnější opatření proti šíření koronaviru než sousední země a že provádí malý počet testů. Počátkem června indonéské úřady s ohledem na ekonomické problémy některá omezení zrušily, přestože počet nakažených stále stoupal.

Tento týden guvernér Jakarty Anies Baswedan odložil kvůli přetrvávající koronavirové krizi plánované znovuotevření kin. Nejlidnatější indonéská provincie Západní Jáva oznámila, že od 27. července začne pokutovat osoby, které nebudou nosit roušky na veřejných místech.

Japonsko zaznamenalo od začátku epidemie 24.860 pozitivních testů na koronavirus a 999 úmrtí- nejhůře postižené je Tokio s 9223 infikovanými. Metropole nedávno znovu vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení, když po uvolnění karanténních opatření v Japonsku koncem května začalo nemocných s covidem-19 rychle přibývat. Za posledních 24 hodin Tokio zaregistrovalo 290 nových případů, situace se zhoršuje i v dalších velkých městech, jako je Ósaka.

reklama