Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Íránský úder na americké vojáky: USA dostaly větší zásah, než přiznávaly

U.S. ARMY, ilustrační fotografie
U.S. ARMY, ilustrační fotografie
Foto: defense.gov **www.defense.gov**

Na pět desítek zvýšilo americké ministerstvo obrany počet vojáků, kteří utrpěli zranění mozku 8. ledna při útoku Íránu na iráckou základnu využívanou Američany. Agentura AP dnes připomíná, že je to už potřetí, co zraněných přibylo.

Americký prezident Donald Trump bezprostředně po útoku, kterým se Teherán pomstil za Američany provedený atentát na elitního generála Kásema Solejmáního, tvrdil, že neutrpěl žádný voják Spojených států.

Pak americká armáda mluvila o jedenácti zraněných a minulý týden o 34 vojácích se zraněním mozku. Podle mluvčího Pentagonu Thomase Campbella bylo zjištěno ještě u dalších 16 vojáků. Z těchto 50 příslušníků armády se už podle něho 31 vrátilo do služby.

Zraněné vojáky ošetřili lékaři přímo v Iráku, v americké vojenské nemocnici v německém Landstuhlu a ve zdravotnickém zařízení americké armády v Kuvajtu.

Témata:  U.S. ARMY Pentagon Írán Irák

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 9:04

Tatiana Dyková vynechala divadlo. Řekla, zda je ohrožena její další účast ve StarDance

StarDance má letos jinou podobu, takže se vůbec poprvé mohli vrátit na parket úspěšní účastníci dosavadních řad. Nabídku České televize přijala i Tatiana Dyková, dokonce už během šňůry jednou triumfovala. Nyní ale vyvstala otázka ohledně její další účasti. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy