reklama

Irsko patří k zemím s největší proočkovaností v Evropské unii, zaznamenává ale nárůst počtu případů koronavirové infekce.

Některá nově přijatá omezení byla v Irsku zrušena teprve nedávno. Opatření omezující otevírací dobu restaurací a barů přestalo platit v říjnu, na pracoviště se lidé mohli úplně vrátit od září.

Vláda také rozhodla, že se lidé při vstupu do divadel a kin budou muset prokazovat potvrzením o očkování proti covidu-19. Nová pravidla začnou platit od pátku.

Opatření vláda v Dublinu zavádí z obav před zhoršením epidemické situace v zemi. Podle premiéra Martina je cílem omezit počet případů závažného průběhu nemoci covid-19 a hospitalizací. Podle něj se ale "situace dále zhorší, než se zase zlepší".

V pondělí úřady oznámily 4570 nových případů nákazy koronaviru. To bylo více než v předchozích dnech. Současně ale Irsko patří k zemím EU, kde se naočkovalo nejvíce lidí. Plně naočkováno proti covidu-19 je přes 75 procent obyvatel. V pětimilionové zemi se od začátku epidemie nákaza prokázala u téměř půl milionu lidí a přes 5500 nakažených v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo.