Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Italská Lampedusa už příliv migrantů nezvládá. Dorazily jich tisíce

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Za pátek a sobotu dorazilo na italský ostrov Lampedusa více než 3000 migrantů, uvedla agentura ANSA. Přijímací centrum pro uprchlíky na ostrově se tak stalo domovem pro více než 4000 lidí, což je desetkrát více než jeho oficiální kapacita.

V pátek dorazilo na ostrov, nacházející se nedaleko afrického pobřeží, 1918 migrantů na 65 lodích. Dnes to bylo dalších 1116 lidí na 29 plavidlech. Vzhledem k extrémnímu přeplnění zařízení pro migranty na Lampeduse budou nově příchozí přesunuti do jiných částí Itálie. Migranti budou podle agentury ANSA rozděleni do měst Augusta, Comiso a Porto Empedocle.

Vysoký počet migrantů připlouvajících v uplynulých dnech je způsoben příznivým počasím, které motivuje více lidí k cestě z Libye a Tuniska do Itálie. Tyto cesty často absolvují na křehkých plavidlech, která jsou ohrožena převrácením či potopením během cesty na moři.

Loď Ocean Viking, provozovaná humanitární organizací SOS Méditerranée, ohlásila, že v pátek přijala na palubu zhruba 440 migrantů. Úřady lodi nařídily, aby se s migranty vydala k přistání do Janova, což je několik set kilometrů od oblasti, kde loď původně operovala.

Témata:  Itálie uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.