Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Italská Lampedusa už příliv migrantů nezvládá. Dorazily jich tisíce

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Za pátek a sobotu dorazilo na italský ostrov Lampedusa více než 3000 migrantů, uvedla agentura ANSA. Přijímací centrum pro uprchlíky na ostrově se tak stalo domovem pro více než 4000 lidí, což je desetkrát více než jeho oficiální kapacita.

V pátek dorazilo na ostrov, nacházející se nedaleko afrického pobřeží, 1918 migrantů na 65 lodích. Dnes to bylo dalších 1116 lidí na 29 plavidlech. Vzhledem k extrémnímu přeplnění zařízení pro migranty na Lampeduse budou nově příchozí přesunuti do jiných částí Itálie. Migranti budou podle agentury ANSA rozděleni do měst Augusta, Comiso a Porto Empedocle.

Vysoký počet migrantů připlouvajících v uplynulých dnech je způsoben příznivým počasím, které motivuje více lidí k cestě z Libye a Tuniska do Itálie. Tyto cesty často absolvují na křehkých plavidlech, která jsou ohrožena převrácením či potopením během cesty na moři.

Loď Ocean Viking, provozovaná humanitární organizací SOS Méditerranée, ohlásila, že v pátek přijala na palubu zhruba 440 migrantů. Úřady lodi nařídily, aby se s migranty vydala k přistání do Janova, což je několik set kilometrů od oblasti, kde loď původně operovala.

Témata:  Itálie uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy