Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izrael oznámil, že sestřelil dron Hizballáhu

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Izraelská armáda dnes sestřelila dron libanonské protiizraelské organizace Hizballáh, který z Libanonu přelétl nad severní Izrael. S odkazem na prohlášení armády o tom informovala agentura Reuters.

Dříve dnes izraelští vojáci podle armády lokalizovali další dron Hizballáhu, který byl sestřelen u hranice s Libanonem před několika týdny.

"Budeme nadále jednat tak, abychom zabránili jakýmkoli snahám narušit izraelskou svrchovanost," stojí v prohlášení armády.

Izrael v uplynulých letech přiznal několik incidentů, při nichž při misích u libanonské hranice přišel o drony. K jejich sestřelení se přihlásil Íránem podporovaný Hizballáh. Ten s Izraelem bojoval naposledy v roce 2006 a je dominantní silou na jihu Libanonu u hranice s Izraelem. Militantní skupina prohlásila, že bude sestřelovat izraelské drony, které naruší libanonský vzdušný prostor.

Témata:  Izrael Hizballáh Drony

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 21:56

Drama v Moravském krasu. Muž se zranil v jeskyni, rozjela se záchranná akce

Záchranáři v sobotu spustili náročnou akci v Moravském krasu, kde se zranil muž v jeskyni. Měl by se nacházet desítky metrů pod povrchem a stovky metrů od vstupu do jeskyně. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy