Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izrael podnikl raketový útok na letiště v Sýrii, cílil na íránské sklady

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Pixabay

Izrael podnikl raketové útoky na mezinárodní letiště v syrském Halabu (Aleppu), uvedly zdroje ze syrské armády i opoziční Syrské observatoře pro lidská práva (SOHR). Útok způsobil materiální škody. Izraelská strana událost nekomentovala.

Podle zdrojů serveru jewishpress.com byla cílem útoku ranvej a sklad zbraní íránských revolučních gard. SOHR dodává, že Izrael vypálil čtyři rakety. Exploze se ozvaly také na nedalekém vojenském letišti ve čtvrti Bab al-Najráb, kde se údajně také nacházejí íránské sklady.

Syrská státní televize podle Reuters později informovala, že protivzdušná obrana přerušila další izraelský útok nad hlavním městem Damaškem a jeho okolím.

Izrael své vojenské operace v Sýrii obvykle nekomentuje, jeho útoky potlačující íránskou vojenskou přítomnost v Sýrii nebo milice podporované Íránem ale nejsou vzácné. V uplynulých letech podobných útoků podnikl stovky, uvádí Reuters.

Témata:  Izrael Sýrie

Související

Aktuálně se děje

13. října 2025 16:01

Hvězdné poslední rozloučení s Janem Šatrou (†54). Přišla řada slavných lidí

Českou hudební scénou už v říjnu otřásla jedna smutná zpráva, když ve věku 54 let zemřel trombonista Jan Šatra. Hudebník, který prošel řadou známých formací, se těšil mezi kolegy velké oblibě, což se ukázalo na posledním rozloučení. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy