Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izrael zasáhl budovu Hizballáhu v Libanonu. Jordánsko sestřelilo letící předměty

Libanon
Libanon
Foto: Pixabay

Libanon v neděli oznámil, že Izrael v neděli zasáhl budovu hnutí Hizballáh na libanonském území. Jordánsko hlásí zneškodnění letících předmětů, které narušily jeho vzdušný prostor.

Zdroj z prostředí libanonského hnutí Hizballáh uvedl, že Izrael v neděli zasáhl jednu z budov tohoto hnutí na východě Libanonu nedaleko hranic se Sýrií. Terčem izraelského útoku byla podle zdroje dvoupatrová budova patřící Hizballáhu v okolí města Baalbek.

Libanonská státní tisková agentura také informovala, že nepřátelský letecký útok zasáhl a zničil budovu v jedné vesnici v okrese Baalbek na východě Libanonu.

Jordánská vláda ve vyjádření uvedla, že se zabývala některými z letících předmětů, které v noci stoupily do vzdušného prostoru země. Libanonská armáda bude podle vyjádření vlády reagovat na vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost země.

Témata:  Libanon

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy