Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelská armáda zaútočila na cíle v sousedním Libanonu

Izraelská armáda se připravuje k útoku na Hamás
Izraelská armáda se připravuje k útoku na Hamás
Foto: washingtonpost.com

Izraelská armáda v úterý opět zaútočila na předpokládané teroristické cíle v sousedním Libanonu. Na sociální síti X to uvedl mluvčí Daniel Hagari.

Izraelský tank podle Hagariho zaútočil na "teroristickou buňku" libanonském území, která se pokusila vypálit protitankové střely na Izrael.

Izraelské síly kromě toho zaútočily na pozice teroristické organizace Hizballáh, aby eliminovaly blíže nespecifikovanou hrozbu.

Mluvčí neuvedl, zda si izraelské ostřelování vyžádalo nějaké mrtvé nebo zraněné.

Izrael útočil v Libanonu i v neděli večer, útok si vyžádal čtyři oběti včetně tří mladistvých dívek.

Izraelský útok zasáhl dvě civilní auta, ve kterých se nacházeli členové téže rodiny. Jedno z aut bylo přímo zasaženo a začalo hořet. Podle libanonského novináře, který byl ve druhém autě, zahynuly při útoku tři dívky ve věku 10-14 let a další žena.

"V autě, které bylo zasaženo, nebyli žádní muži - byly tam tři nevinné malé děti se svou babičkou a matkou," uvedl novinář s tím, že matku z auta vytáhl a její stav je stabilizován.

Izraelská armáda mezitím uvedla, že její jednotky v Libanonu zasáhly vozidlo kvůli podezření, že sloužilo jako dopravní prostředků pro teroristy. V této souvislosti prověřovala zprávy, zda se v něm nacházeli civilisté.

Hizballáh v reakci vypálil na izraelské území rakety Grad, které podle izraelských médií dopadly v pohraničních městech Metula a Kirjat Šmona. Mluvčí izraelské armády v neděli uvedl, že v důsledku útoku zahynul jeden Izraelec.

Premiér Libanonu Nadžíb Míkátí odsoudil Izrael za jeho dronový útok, který označil za "ohavný zločin". Libanon podle něj předloží Radě bezpečnosti OSN stížnost vůči Izraeli.

Témata:  Izrael Izraelská armáda

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy