reklama

Izraelský tank podle Hagariho zaútočil na "teroristickou buňku" libanonském území, která se pokusila vypálit protitankové střely na Izrael.

Izraelské síly kromě toho zaútočily na pozice teroristické organizace Hizballáh, aby eliminovaly blíže nespecifikovanou hrozbu.

Mluvčí neuvedl, zda si izraelské ostřelování vyžádalo nějaké mrtvé nebo zraněné.

Izrael útočil v Libanonu i v neděli večer, útok si vyžádal čtyři oběti včetně tří mladistvých dívek.

Izraelský útok zasáhl dvě civilní auta, ve kterých se nacházeli členové téže rodiny. Jedno z aut bylo přímo zasaženo a začalo hořet. Podle libanonského novináře, který byl ve druhém autě, zahynuly při útoku tři dívky ve věku 10-14 let a další žena.

"V autě, které bylo zasaženo, nebyli žádní muži - byly tam tři nevinné malé děti se svou babičkou a matkou," uvedl novinář s tím, že matku z auta vytáhl a její stav je stabilizován.

Izraelská armáda mezitím uvedla, že její jednotky v Libanonu zasáhly vozidlo kvůli podezření, že sloužilo jako dopravní prostředků pro teroristy. V této souvislosti prověřovala zprávy, zda se v něm nacházeli civilisté.

Hizballáh v reakci vypálil na izraelské území rakety Grad, které podle izraelských médií dopadly v pohraničních městech Metula a Kirjat Šmona. Mluvčí izraelské armády v neděli uvedl, že v důsledku útoku zahynul jeden Izraelec.

Premiér Libanonu Nadžíb Míkátí odsoudil Izrael za jeho dronový útok, který označil za "ohavný zločin". Libanon podle něj předloží Radě bezpečnosti OSN stížnost vůči Izraeli.