Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelské útoky v uprchlickém táboře zabily stovky Palestinců

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Israel Defence Forces

Izraelské útoky v uprchlickém táboře Nusajrát ve střední části Pásma Gazy si v sobotu vyžádaly životy nejméně 274 Palestinců a zranily dalších 698 lidí. Informaci poskytlo ministerstvo zdravotnictví v Gaze, uvedla agentura Reuters.

Militantní hnutí Hamás uvedlo, že mezi oběťmi je 210 Palestinců včetně žen a dětí. Tyto údaje však nelze nezávisle ověřit.

Izrael oznámil, že jeho jednotky během sobotního zásahu v táboře Nusajrát osvobodily čtyři rukojmí, které militanti z Hamásu unesli 7. října z hudebního festivalu Nova během útoku na Izrael, jenž vyústil v konflikt v Pásmu Gazy. Osvobození byli tři muži a jedna žena ve věku 21 až 40 let.

Izraelská armáda ve svém prohlášení uvedla, že se v oblasti Nusajrát zaměřuje na "teroristickou infrastrukturu".

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze také informovalo, že od začátku konfliktu v Pásmu Gazy zahynulo 37 084 Palestinců a více než 84 000 lidí utrpělo zranění. V důsledku války je tato enkláva zdevastována a většina z 2,4 milionu obyvatel byla vysídlena, dodává AFP.
 
 

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Izraelská armáda

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.