Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelské útoky v uprchlickém táboře zabily stovky Palestinců

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Israel Defence Forces

Izraelské útoky v uprchlickém táboře Nusajrát ve střední části Pásma Gazy si v sobotu vyžádaly životy nejméně 274 Palestinců a zranily dalších 698 lidí. Informaci poskytlo ministerstvo zdravotnictví v Gaze, uvedla agentura Reuters.

Militantní hnutí Hamás uvedlo, že mezi oběťmi je 210 Palestinců včetně žen a dětí. Tyto údaje však nelze nezávisle ověřit.

Izrael oznámil, že jeho jednotky během sobotního zásahu v táboře Nusajrát osvobodily čtyři rukojmí, které militanti z Hamásu unesli 7. října z hudebního festivalu Nova během útoku na Izrael, jenž vyústil v konflikt v Pásmu Gazy. Osvobození byli tři muži a jedna žena ve věku 21 až 40 let.

Izraelská armáda ve svém prohlášení uvedla, že se v oblasti Nusajrát zaměřuje na "teroristickou infrastrukturu".

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze také informovalo, že od začátku konfliktu v Pásmu Gazy zahynulo 37 084 Palestinců a více než 84 000 lidí utrpělo zranění. V důsledku války je tato enkláva zdevastována a většina z 2,4 milionu obyvatel byla vysídlena, dodává AFP.
 
 

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Izraelská armáda

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

1. srpna 2026 19:42

Jak velký odpor k sobě cítí Harry a William? Nemají na toho druhého ani telefon

Vztahy mezi britskými princi zůstávají i po letech hluboce narušené a podle nejnovějších zpráv z Londýna se na jejich odcizení v dohledné době nic nezmění. Starší z bratrů, třiačtyřicetiletý následník trůnu William, nemá o usmíření žádný zájem. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy