Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak bojovat proti wagnerovcům? Britský ministr poradil obětem

Jevgenij Prigožin
Jevgenij Prigožin
Foto: Telegram

Ačkoliv Británie zvažuje, že Wagnerovu skupinu bojující na Ukrajině zařadí mezi teroristické organizace, britský ministr obrany Ben Wallace se domnívá, že existují efektivnější metody. Navrhuje obrátit se na soud

Wallace podle médií zdůraznil, že nemůže přímo poradit obětem žoldnéřské skupiny, aby se obrátili na britské soudy. Naznačil však, že by to byl účinný způsob, jak "zasáhnout peněženku wagnerovců".

Ministr tuto poznámku pronesl, když odpovídal na otázky na půdě britské Dolní sněmovny. Musel také reagovat na výzvy poslanců, aby byla Wagnerova skupina v Británii oficiálně označena za teroristickou organizaci.

"Wagnerova skupina je naprosto zkorumpovaná organizace – nejen kvůli tomu, co vidíme na Ukrajině, ale také kvůli tomu, čeho jsme svědky v západní Africe... a Sýrii. Rovněž představuje přímou i nepřímou hrozbu pro Spojené království a jeho spojence. Je to skupina, se kterou je třeba se v každém případě vypořádat," řekl.

Témata:  Velká Británie Jevgenij Prigožin

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy