Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Japonsko chce omezit velikost státních delegací na OH

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Japonsko zvažuje, že kvůli koronaviru omezí počet lidí ve státních delegacích ze zahraničí na olympijských hrách v Tokiu.

Podle agentury Kjódó sníží japonská vláda velikost doprovodu hlav státu na 11 lidí a vládní delegace budou moci být maximálně pětičlenné.

VIP hosté budou muset nanejvýš 72 hodin před cestou do Japonska absolvovat test na covid-19 a po příletu budou otestováni znovu. Olympijské hry, jež byly loni o rok odloženy kvůli světové zdravotní krizi, začnou 23. července.

Deník Sankei dnes také uvedl, že Japonsko zvažuje omezení počtu diváků na 50 procent kapacity sportovišť. Je pravděpodobné, že na olympiádu nebudou moct fanoušci ze zahraničí, organizační výbor o tom ale zatím oficiálně nerozhodl.

Témata:  Japonsko olympiáda

Související

Aktuálně se děje

26. dubna 2026 20:44

25. dubna 2026 21:50

Madonna řeší bizarní problém. O pomoc požádala i veřejnost

Popová legenda Madonna se na veřejnost obrátila s neobvyklou prosbou poté, co po svém vystoupení na festivalu Coachella přišla o několik ikonických součástí svého šatníku. Sedmašedesátiletá zpěvačka nyní žádá o pomoc při pátrání a za bezpečné vrácení ztracených věcí nabízí finanční odměnu. Bizarní na celé věci je, že pohřešované oděvy zřejmě nebyly ukradeny, ale vypadly z golfového vozíku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy