reklama

O den dříve jich japonská metropole zaznamenala rekordních 3865. V návaznosti na růst počtu případů nákazy se Japonsko dnes rozhodlo prodloužit v Tokiu nouzový stav a rozšířit ho také na další oblasti včetně okolí hlavního města.

Japonsku se zatím dařilo držet koronavirus pod kontrolou, v poslední době se ale potýká s vysoce nakažlivou variantou delta. Ve čtvrtek se denní přírůstek infekcí v zemi poprvé přehoupl přes 10.000. Tokio tento týden tři dny po sobě zaznamenalo rekordní přírůstky počtu nakažených, což začíná vytvářet tlak na zdravotní systém. V polovině týdne bylo v metropoli obsazených 64 procent lůžek vyhrazených pro pacienty s těžkou formou covidu-19.

Organizátoři olympijských her dnes oznámili 27 nových případů covidu-19, tři z nich se vyskytly mezi sportovci. Celkem se tak v olympijském areálu od začátku července nakazilo už 220 lidí

Nouzový stav v Tokiu a na jižním ostrově Okinawa bude prodloužen do 31. srpna. Ve třech prefekturách poblíž Tokia a v Ósace na západě země pak bude stav nouze platit od 2. do 31. srpna.

V Japonsku, které má zhruba 126 milionů obyvatel, se od začátku šíření koronaviru podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) prokázalo zhruba 904.500 případů nákazy a 15.188 lidí tam po nákaze koronavirem zemřelo.

Epidemická opatření v Japonsku fungují z větší části na dobrovolné bázi a mnozí lidé jsou již méně ochotni zůstávat doma. Omezit provoz odmítají také některé bary. Plné očkování má v Japonsku méně než 30 procent obyvatel.

reklama