Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Japonsko zvažuje formu bojkotu olympiády v Číně

Olympijské hry, ilustrační foto.
Olympijské hry, ilustrační foto.
Foto: unsplash.com

Japonsko uvažuje o tom, že na zimní olympijské hry do Pekingu stejně jako Spojené státy nepošle žádného z ministrů. Dnes o tom informovala tisková agentura Kjódó s odvoláním na zdroje ve vládě.

Spojené státy, Austrálie, Británie a Kanada vyhlásily diplomatický bojkot únorové olympiády kvůli porušování lidských práv v Číně, mimo jiné v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Naopak Francie uvedla, že své vysoce postavené představitele do Pekingu pošle. Paříž pořádá příští letní olympijské hry, uskuteční se v roce 2024.

Japonský premiér Fumio Kišida řekl, že jeho vláda o případném diplomatickém bojkotu rozhodne poté, co zváží "národní zájmy". Podle Kjódó zatím Tokio váhá i kvůli tomu, že Čína podpořila pořádání letní olympiády v Japonsku. Sportovci v této zemi o olympijské medaile soutěžili letos v létě, kvůli pandemii covidu-19 s ročním zpožděním.

Témata:  Japonsko olympiáda

Související

Aktuálně se děje

8:35

Policie vyšetřuje pokus o vraždu v Plzni. Ozvaly se výstřely, muž je po smrti

Policie v Plzni vyšetřuje od noci z pondělí na úterý případ pokusu o vraždu a následné sebevraždy. Ke konfliktu došlo mezi rodinnými příslušníky. Muž zemřel, žena skončila v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Viktor Orbán

Zázračné bohatství kolem Orbána. Nový film šokuje Maďarsko

Luxusní hotely, prestižní developerské projekty i skrytý klub s elitní klientelou. Dokumentární film Dynastie odhaluje, jak se István Tiborcz, zeť maďarského premiéra Viktora Orbána, vyšvihl mezi nejbohatší muže země. Klíčovou roli v jeho podnikatelském vzestupu sehrály veřejné zakázky a vazby na státní instituce. Investigativní novináři z několika redakcí přinášejí detailní obraz systému, v němž moc a byznys splývají v jedno. S jedním z autorů snímku jsme mluvili o tom, co všechno zjistili – a proč právě teď jejich práce rezonuje i za hranicemi Maďarska.