reklama

Jižní Korea se v současné době potýká s dosud nejhorší vlnou koronavirové infekce. Míra úmrtnosti a závažných případů však zůstává relativně nízká a stabilní, první se pohybuje na úrovni 0,82 procenta, ve druhém případě jde o 339 případů, konstatovala agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA), podle níž pozitivní roli v tomto ohledu hraje očkování.

Jihokorejští zdravotníci dosud poskytli alespoň jednu dávku některého z očkovacích preparátů proti covidu-19 více než 73 procentům obyvatel, plně vakcinováno je téměř 45 procent Jihokorejců. Asijská země, kde žije přibližně 52 milionů obyvatel, eviduje od začátku pandemie 298.402 infikovaných a 2441 úmrtí s covidem-19.

Denní maximum nových případů koronaviru dnes zaznamenal také australský stát Viktorie, kde testy v posledním dni odhalily 847 infikovaných. Úřady přitom očekávají, že počty případů nákazy budou stoupat až do poloviny listopadu, poznamenala agentura Reuters. Úřady se zároveň obávají, že protesty proti karanténním opatřením z tohoto týdne v Melbourne by mohly přispět ke zhoršení epidemie. Jeden z demonstrantů ve čtvrtek večer skončil s covidem-19 v nemocnici.

Austrálie se potýká se třetí vlnou šíření koronavirové infekce, kvůli které úřady zavedly striktní karanténní opatření v Melbourne, Sydney a Canbeře. Jejich rozvolnění slíbily na dobu, jakmile bude očkováno 70 procent dospělých, což se očekává příští měsíc. Země s 25 miliony obyvatel registruje od začátku pandemie přes 95.000 případů nákazy a více než 1200 úmrtí s covidem-19.

reklama