reklama

Denní počty nakažených poprvé překonaly hranici 7000 případů minulý týden, hranice 5000 případů byla pokořena jen o několik dní dříve. Obavy budí zejména skutečnost, že nákaza se rychle šíří i mezi očkovanými. Dokončené očkování má více než 94 procent dospělých Korejců. Vláda tent týden urychlí aplikace posilovacích dávek zkrácením lhůty mezi druhou a třetí dávkou ze současných pěti měsíců na tři.

Premiér Kim Pu-kjon dnes podle agentury Reuters varoval, že vláda zvažuje opětovné zavedení přísných omezení včetně zákazu shromažďování a zákazu konzumace v restauračních zařízeních. Cílem je omezit mezilidské kontakty.

Kvůli další vlně epidemie v zemi v posledních týdnech přibývá jak hospitalizací, tak úmrtí. Často jde o šedesátníky a starší lidi, jejichž imunita zeslábla, protože vakcínu dostali na začátku očkovací kampaně. Jižní Korea očkování zahájila v únoru.

Jižní Korea má 51,8 milionu obyvatel a od začátku pandemie se tam nakazilo 536.495 obyvatel. Na novou variantu omikron připadá 128 případů.