Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jižní Korea od příštího týdne ruší povinnost nosit venku roušky

Jižní Korea, ilustrační foto
Jižní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jižní Korea v rámci dalšího rozvolnění protikoronavirových opatření od příštího týdne zruší povinnost nosit venku roušky. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž opozice tento krok označila za předčasný.

Lidé si budou muset nadále zakrývat ústa a nos pouze při účasti na akcích, kde bude 50 a více lidí.

Premiér Kim Pu-kjon konstatoval, že epidemická situace v zemi se stabilizuje a vláda už "nemůže odvracet zrak" od nepříjemností, které zažívají obyvatelé.

Jižní Korea dnes informovala o 50.568 nově prokázaných případech koronaviru za poslední den, což je výrazně méně než v polovině března, kdy epidemie vrcholila a úřady evidovaly přes 620.000 infikovaných za den.

Asijská země už dříve zrušila většinu opatření souvisejících se snahou zkrotit šíření koronaviru včetně například omezení provozní doby restaurací.

Témata:  Jižní Korea zdravotnické roušky

Související

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 16:06

Rozloučení s moderátorkou Tlučhořovou má termín a místo. Bude mimo Prahu

Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, někdejší moderátorka Radia Kiss, která v posledních několika letech sváděla nerovný boj s vážnými zdravotními problémy. Příští týden budou lidé mít možnost se s ní rozloučit. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy