Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jižní Korea od příštího týdne ruší povinnost nosit venku roušky

Jižní Korea, ilustrační foto
Jižní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jižní Korea v rámci dalšího rozvolnění protikoronavirových opatření od příštího týdne zruší povinnost nosit venku roušky. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž opozice tento krok označila za předčasný.

Lidé si budou muset nadále zakrývat ústa a nos pouze při účasti na akcích, kde bude 50 a více lidí.

Premiér Kim Pu-kjon konstatoval, že epidemická situace v zemi se stabilizuje a vláda už "nemůže odvracet zrak" od nepříjemností, které zažívají obyvatelé.

Jižní Korea dnes informovala o 50.568 nově prokázaných případech koronaviru za poslední den, což je výrazně méně než v polovině března, kdy epidemie vrcholila a úřady evidovaly přes 620.000 infikovaných za den.

Asijská země už dříve zrušila většinu opatření souvisejících se snahou zkrotit šíření koronaviru včetně například omezení provozní doby restaurací.

Témata:  Jižní Korea zdravotnické roušky

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 13:26

Leoš Mareš chyběl na mši za zesnulou asistentku. Žádní slavní nedorazili

V Praze proběhla ve čtvrtek zádušní mše za Kateřinu Niklovou, zesnulou asistentku Leoše Mareše. Rozloučit se s ní přišli blízcí a přátelé, populární moderátor chyběl. Niklová náhle zemřela v předchozím průběhu června, bylo jí 42 let. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy