reklama

Edwardesová ve svém sloupku v nedělníku The Sunday Times tvrdí, že událost se stala během oběda pořádaného časopisem The Spectator, jehož byl Boris Johnson šéfredaktorem.

"Seděla jsem po Johnsonově pravici. Po jeho levici byla jedna mladá žena, kterou znám. Nalévalo se hodně vína, pilo se hodně vína. Pod stolem jsem cítila Johnsonovu ruku na svém stehně. Stiskl," napsala Edwardesová, která v té době jako mladá novinářka pro The Spectator psala příležitostně články.

Johnson ji podle ní stiskl "vysoko na noze" tak silně, až se napřímila. Po obědě se svěřila ženě po Johnsonově levici, která jí sdělila, že k ní se nynější konzervativní předseda vlády zachoval stejně.

"Toto obvinění je nepravdivé," reagovala v neděli Downing Street. Ministr zdravotnictví Matt Hancock nejprve uvedl, že v novinách je spousta jiných historek a že Johnson nikoho ohledně soukromého života nepoučuje. Později, po kritice a ještě před zveřejněním komuniké Downing Street, ale připustil, že Edwardesovou zná a že je důvěryhodná.

Podobně se vyjádřila také bývalá konzervativní ministryně práce a sociálních věcí Amber Ruddová, která nedávno pro nesouhlas s děním ve straně kvůli brexitu opustila vládu i konzervativce.

Loading...
reklama