reklama

Společnost PG&E přerušila dodávky elektřiny z preventivních důvodů, aby kvůli případné poruše vedení a následnému zkratu nezačalo hořet na dalších místech. Dnes a ve středu chystá další přerušení, protože meteorologové předpovídají silný vítr až o rychlosti 110 kilometrů v hodině.

Kalifornii nyní sužuje více než desítka požárů, kvůli nimž už v neděli vyhlásil kalifornský guvernér stav nouze. Nejhorší je situace severně od San Franciska ve vinařské oblasti Sonoma, kde požáry zuří od středy a kde byla nařízena evakuace asi 186.00 lidí. K pondělnímu večeru tam oheň zničil území o rozloze přes 74.000 akrů.

Tisíce lidí musely opustit své domovy také na severozápadním předměstí Los Angeles, kde začalo hořet v noci na pondělí poblíž kulturního střediska Gettyho centrum ve čtvrti Brentwood a kde požár zničil už na 600 akrů. Tamní evakuace se dotkla i několika celebrit, domov opustil například basketbalista LeBron James či někdejší hvězda akčních filmů a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.

"Jste-li v evakuační zóně, neotáčejte se a rychle ji opusťte," napsal na twitteru Schwarzenegger.

Loading...

2 komentáře (Poslední 29.10. 17:20) Napište svůj názor

reklama