požáry v USA

Joe Biden

Biden se chystá navštívit Havaj, kterou zdevastovaly lesní požáry

Svět

Počet obětí rozsáhlých lesních požárů na Havaji překročil stovku a růst bude i nadále, alespoň to očekávají úřady na ostrově Maui. Místa zasažená plameny se chystá navštívit americký prezident Joe Biden, jehož vláda čelí v souvislosti s katastrofou kritice.

požár

V Kalifornii dál zuří lesní požáry, na loňská požářiště se pomalu vrací život

Svět

Kalifornský lesní požár nazvaný McKinney, který od 29. července postihl oblast o 242 čtverečních kilometrech a zabil čtyři lidi, byl ve středu pod kontrolou ze 75 procent, informovala agentura Cal Fire. Asi o 130 kilometrů dál jihozápadním směrem se mezitím 5. srpna na 44 čtverečních kilometrech rozhořela skupina 12 ohňů, která zatím není pod kontrolou vůbec. Do některých spálených oblastí z minulých let se pomalu vrací život, píše agentura AP.

požár

Počet obětí lesního požáru na severu Kalifornie vzrostl na čtyři

Svět

Bilance lesního požáru na severu Kalifornie vzrostla na čtyři oběti. Informovala o tom policie zasaženého okresu Siskiyou poté, co pátrací týmy našly v domech v oblasti požáru další dvě těla. Požářiště zasahující přes 200 kilometrů čtverečních v úterý večer zůstávalo zcela nekontrolované, šíření plamenů nicméně výrazně zpomalilo.

požár

V Kalifornii zuří další obří požár, zachvátil přes 225 čtverečních kilometrů

Svět

V kopcích na severu Kalifornie hasiči bojují s lesním požárem, který se po pátečním vypuknutí v nejlidnatějším americkém státě rychle rozrostl do největšího ohně letošního roku. Požářiště v neděli večer zůstávalo zcela nezabezpečené, oblast muselo opustit asi 2000 lidí a oheň už si vyžádal dvě oběti, napsala agentura AP.

Ilustrační fotografie.

Svět

Kalifornský požár Oak u parku Yosemite stále není pod kontrolou

Tisícům hasičů se stále nedaří dostat pod kontrolu požár jménem Oak, který vypukl v blízkosti Yosemitského národního parku. Oheň se už po několika hodinách šíření stal největším letošním požárem ve Spojených státech. Podle informací rozhlasové stanice NPR nyní hoří asi 63 čtverečních kilometrů a kouř je viditelný i z Mezinárodní vesmírné stanice.

Požár

Na jihozápadě USA zuří požáry a vichřice, tisíce lidí se evakuovaly

Svět

V okolí mnoha vesnic v americkém státě Nové Mexiko vypukly v pátek požáry, které zesiluje a rychle šíří směrem k lidským obydlím silný vítr o rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. Podle místních úřadů musely tisíce lidí opustit své domovy. Oblast amerického jihozápadu se v posledních letech potýká s výjimečnými suchy a mezi místními panují obavy, že letošek z toho důvodu přinese zničující sezonu požárů.

Hasiči zasahují u tragického požáru v New Yorku. (9.1.2022)

Při požáru v domě v New Yorku zemřelo 19 lidí včetně devíti dětí

Svět

Při požáru v domě v newyorské čtvrti Bronx dnes zemřelo 19 lidí včetně devíti dětí, uvedla agentura AP. Dalších šest desítek osob bylo zraněno a nejméně polovina z nich musela vyhledat pomoc v nemocnici. Úřady zprvu informovaly o desítkách zraněných, počet obětí potvrdil médiím starosta New Yorku Eric Adams.

Požár

Požáry u amerického Denveru donutily k evakuaci desetitisíce lidí

Svět

Přes 30.000 obyvatel amerického státu Colorado dostalo ve čtvrtek příkaz k evakuaci kvůli rychle postupujícím požárům poblíž Denveru, které nakonec zničily stovky domů. Úřady dnes ráno evidovaly sedm zraněných, ale žádné mrtvé či pohřešované, a situace se podle agentury AP uklidňovala. Požáry v nezvyklou roční dobu vystřídalo sněžení.

Požár

Svět

Kalifornie po ničivých požárech bojuje s Trumpem. Pomoc odepřel, pak změnil názor

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa nejprve odmítla žádost Kalifornie o dodatečnou mimořádnou finanční pomoc po rekordních požárech, načež svoje rozhodnutí zvrátila a se zasláním financí postiženým oblastem souhlasila. Washington nejdříve tvrdil, že zářijové požáry nebyly dostatečných proporcí, aby si zasloužily být prohlášeny za "významnou pohromu".

požár

Drama v Kalifornii. Požár uvěznil desítky lidí, na pomoc vzlétly vojenské vrtulníky

Svět

Vojenské vrtulníky evakuovaly 60 lidí z populárního tábořiště v Kalifornii, když okolní lesy zachvátil požár. Podle tamního tisku bylo několik desítek lidí zraněno, dva vážně. Agentura AP informovala, že tábor u vodní nádrže v lese na západním svahu pohoří Sierra Nevada odřízl požár, který se rozhořel na třech místech v okolí.

požár

Peklo v Kalifornii: Mohutné požáry se nedaří zkrotit, evakuaci komplikuje pandemie

Svět

V americké Kalifornii bojuje s téměř šesti stovkami lesních požárů přes 14.000 hasičů, plameny zničily už téměř 400.000 hektarů porostu, včetně vzácných sekvojí v místních národním parku. Vyžádaly si také už nejméně šest obětí a přes čtyři desítky zraněných. Boj s ohnivým živlem ztěžuje silný vítr, uvedl dnes server BBC.

Požár

Kalifornie v plamenech. Arnold Schwarzenegger poslal varovný tweet

Svět

Asi 1,5 milionu lidí zůstane dnes bez proudu kvůli rozsáhlým lesním požárům, s nimiž od minulého týdne bojují hasiči v Kalifornii. Energetická společnost PG&E totiž oznámila, že dnes z preventivních důvodů odpojí dodávky elektřiny asi 600.000 domácnostem, uvedla CNN. Už v pondělí přerušila PG&E dodávky asi milionu domácností a podniků, polovině z nich už opět proud dodává.

Požár

Požáry v Kalifornii se vymkly kontrole. Celebrity mají strach o své rezidence

Svět

Tisíce hasičů v Kalifornii dál bojují s několika rozsáhlými požáry, které už se rozšířily na území o rozloze 220 kilometrů čtverečních, zničily přes 90 budov a donutily k evakuaci přes 220.000 lidí. Bezprostřední riziko kvůli rychle se šířícím plamenům hrozí dalším 80.000 domům, uvedl v noci na dnešek úřad guvernéra.

požár

Kalifornie opět zažívá ohnivé peklo. Před požáry prchají desítky tisíc lidí

Svět

Úřady v americkém státě Kalifornie kvůli lesním požárům nařídily evakuaci asi 50.000 lidí, hoří především u Los Angeles a také na severu ve vinařské oblasti. Úřady evidují devět požárů, které se kvůli silnému větru nedaří uhasit. Plameny dosud strávily přes 120 čtverečních kilometrů. Suché a teplé počasí se silným vichrem je pro vznik a šíření požárů porostu kritické, v regionech, které jsou bezprostředně ohroženy, žije okolo 25 milionů lidí, což je více než polovina čtyřicetimilionové Kalifornie.

Požár

Je po bitvě. Požár v Kalifornii uhašen, vyžádal si 83 mrtvých

Svět

Ohnivý živel na severu Kalifornie, který je v tomto americkém státě nejtragičtějším lesním požárem za poslední století, mají hasiči takřka pod kontrolou. Aktuální bilance udává 83 mrtvých a přes 500 pohřešovaných. Plameny se hasičům podařilo zkrotit díky vydatnému dešti, ve zpustošených oblastech bez vegetace ale nyní hrozí sesuvy půdy.

Donald Trump

Svět

Trump perlil: Finsko nesužují lesní požáry, protože lidé hrabou listí. Reakce přišla záhy

Americký prezident Donald Trump naznačil, že ve Finsku nemají problémy s lesními požáry, protože Finové věnují spoustu času hrabání listí. Finský prezident Sauli Niinistö potvrdil, že Trumpovi finský systém kontroly lesů osobně vysvětlil při příležitosti nedávných pařížských oslav konce 1. světové války. Nepamatuje se však, že by šéfovi Bílého domu říkal cokoli o hrabání.

Ilustrační foto

Ohnivé peklo v Kalifornii pokračuje: Počet mrtvých dál roste, 10 tisíc domů lehlo popelem

Svět

V severní Kalifornii našli záchranáři po ničivém lesním požáru dalších pět mrtvých, počet obětí se tak zvýšil na 76. Informovala o tom dnes agentura AP. Pohřešovaných je podle sobotního sdělení šerifa okresu Butte 1300. Jména ze seznamu ale mohou být zdvojená nebo na něm mohou být osoby, které před ohněm narychlo uprchly a ještě nestačily dát úřadům nebo příbuzným vědět, že jsou v pořádku, zdůrazňují úřady.

Donald Trump, 45. prezident USA

Je to smutný pohled, řekl Trump v Kalifornii, obětí požáru je 71

Svět

V severní Kalifornii našli záchranáři po ničivém lesním požáru dalších osm mrtvých lidských těl, počet obětí se tak zvýšil již na 71. Pohřešovaných je podle pátečního sdělení šerifa okresu Butte Koryho Honey 1011, ještě ve čtvrtek se hovořilo o 631 lidech. Jména ze seznamu ale mohou být zdvojená, nebo na něm mohou být osoby, které před ohněm narychlo uprchly a ještě nestačily dát úřadům nebo příbuzným vědět, že jsou v pořádku, dodal Honea. Postiženou oblast dnes navštívil americký prezident Donald Trump.

Aktuálně se děje

23. června 2024 13:38

Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO před ODS a Piráty. TOP 09 je mimo Sněmovnu

V červnu by ve sněmovních volbách zvítězilo opoziční hnutí ANO s 32,9 procenta hlasů, ukazuje průzkum agentury STEM zveřejněný CNN Prima News. Na druhém místě by skončila vládní ODS s 14,8 procenta hlasů a třetí by byli vládní Piráti s 8,7 procenta. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy