Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kanada uvalila sankce na desítky lidí spojených s ruskou propagandou

Kanada
Kanada
Foto: Pixabay

Kanadské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že Kanada postihne sankcemi 38 lidí a 16 organizací spojených s šířením ruských dezinformací a propagandou. Na seznamu je i populární ruský zpěvák Nikolaj Baskov, který vystoupil na Rudém náměstí v Moskvě při koncertu na podporu anexe ukrajinských území.

Na seznamu jsou dále společnosti United World International a Foundation for the Fight Against Repression spojené s žoldnéřskou Wagnerovou (v ruském přepisu Vagnerovou) skupinou Jevgenije Prigožina a Mezinárodní informační agentura (MIA) Rusko dnes.

"Ruské dezinformace podporují utrpení milionů lidí. Prezident (Vladimir) Putin se snaží manipulovat veřejným míněním. Kanada těmto šiřitelům dezinformací a propagandy nedovolí jednat beztrestně. Kanada stojí po boku Ukrajiny," uvedla ministryně zahraničních věcí Mélanie Jolyová.

Kanada od začátku ruské invaze na Ukrajinu 24. února 2022 postihla sankcemi přes 2200 jednotlivců a firem.

Témata:  Kanada sankce

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.