Aláčovo propuštění ze zadržení potvrdilo policejní prezidium, informovala agentura TASR. Šéf tajné služby v neděli opakovaně odmítl obvinění, přičemž prý dokáže vysvětlit všechny skutečnosti po zbavení mlčenlivosti.

Vyšetřovatel i prokurátor jsou toho názoru, že důvody vazby pominuly. "V zákonné lhůtě byly ze strany orgánů činných v trestním řízení vykonávány takové úkony, jejichž cílem bylo vykonat prověření všech skutečností vztahujících se k důvodům vazby, včetně skutečností uvedených samotným obviněným," uvedla policie.

"V trestní věci obviněného Michala A. a spol. bylo vydáno usnesení o vznesení obvinění se souhlasem dozorujícího prokurátora. Podle prokurátora dosud získané důkazy plně odůvodňují vznesení obvinění vůči šesti obviněným osobám," dodala mluvčí prokuratury Zuzana Drobová.

Zadržen nebyl po ukončení výslechu v Žilině ani bývalý ředitel SIS Vladimír Pčolinský, sdělila TASR. "Po výslechu a dalších procesních úkonech nebyl zadržen, protože nebyly zjištěny důvody vazby," konstatovalo policejní prezidium.

Národní kriminální agentura v rámci čtvrteční akce Rozuzlenie obvinila vícero osob, je mezi nimi také šéf Národního bezpečnostního úřadu. Obvinění se týká zločinecké skupiny, která měla ztížit anebo mařit vyšetřování korupčních či jiných trestných činů, navozovat dojem manipulace výpovědi svědků vyšetřovateli, ale i diskreditovat orgány činné v trestním řízení.