Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KFC se loučí se státem otce zakladatele. Guvernér se naštval

KFC
KFC
Foto: KFC

Slavný americký fastfoodový řetězec KFC se rozhodl udělat opravdu zásadní rozhodnutí, které se možná setká s kritikou. Mateřská společnost Yum Brands oznámila stěhování sídla v rámci Spojených států amerických. Upozornila na to britská BBC

Jistě i řada ze zákazníků KFC v Česku, kde je řetězec přítomen od roku 1994, ví, že písmeno K v názvu společnosti odkazuje na americký stát, ve kterém se začala psát historie restaurací, tedy Kentucky. Nyní se sídlo této sítě stěhuje z Louisville v Kentucky do Plana v Texasu. 

Do Texasu se v posledních letech přesunula řada firem kvůli nižším daním a dalším vstřícným krokům k byznysu. Společnost Yum Brands poskytne podporu asi stovce zaměstnanců, kteří se budou muset stěhovat. 

"Tyto změny pomohou s udržitelným rozvojem a lepší servisem pro naše zákazníky, zaměstnance, franšízanty a akcionáře," uvedl šéf firmy David Gibbs. V Louisville bude nadále mít sídlo nadace KFC Foundation. 

Guvernér státu Kentucky Andy Beshear podrobil rozhodnutí kritice. "Jsem zklamán tímto rozhodnutí a myslím si, že zakladatel firmy by byl také zklamaný," řekl podle BBC. "Jméno společnosti začíná Kentucky a firma marketingově využívá jméno a kulturu státu při prodeji svých produktů," dodal. 

Témata:  KFC fastfood USA

Související

Aktuálně se děje

30. září 2025 12:19

Nekupujte srágory, apeluje Patricie Solaříková na lidi. Prozradila, jak to bylo

Je to už několik let, co Patricie Solaříková prošla výraznou proměnou, kdy se jí podařilo shodit. Známá herečka toho dosáhla sportováním a úpravou životosprávy. Přesto se na ní snaží přiživit nejrůznější podvodníčci. Solaříková proto apeluje na lidi, aby takovým tvrzením nevěřili. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy