reklama

Burger King, který v ČR provozuje společně s KFC a Starbucks společnost Amrest, přichází na trh s novinkou dnes pod názvem Rebel Whopper. Kromě ČR ji zařadí v dalších 24 evropských státech, v Česku má téměř 30 poboček. Náhrada masa je ze sóji, pšenice, cibule a olejů.

"Značka se stane největším řetězcem restaurací v Evropě, který do své nabídky zařadil burger s masem čistě rostlinného původu. Úspěšné uvedení Impossible Whopperu v USA a Rebel Whopperu ve Švédsku přineslo nadšenou zpětnou vazbu a potvrdilo, že alternativní Whopper oslovuje jak stávající zákazníky Burger Kingu, tak zákazníky nové," uvedla firma.

V současnosti bude v nabídce jenom Rebel Whopper, z provozních důvodů až v dalších měsících si budou moci zákazníci objednat i další burgery, kde není maso. Bude pak za stejnou cenu jako masová alternativa. Do ČR se zatím novinka vozí ze Švédska, kde také byla v Evropě poprvé uvedená na trh.

KFC například ve Velké Británii nabídlo v létě veganský sendvič, tamní burger bez masa nazvali jeho tvůrci The Imposter. V tradičním kořeněném obalu je místo kuřecího řízku náhražka masa s názvem Quorn.

Nárůsty prodejů vegetariánského sortimentu hlásí také Nestlé, které letos přišlo na český trh se svými produkty Garden Gourmet vyráběnými v Krupce. "Díky marketingové podpoře a vybudované správné distribuci na základě spolupráce s řetězci jsme dosáhli více než devíti procent podílu na trhu vegetariánských alternativ jídel. Našim cílem je i nadále podporovat růst celé kategorie a přinášet širokou nabídku těchto výrobků. Po osmi měsících se nám daří zvyšovat prodeje, a to nejen díky rozšiřování distribuce, ale i rotace výrobků Garden Gourmet," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí Nestlé ČR Robert Kičina.

AmRest v ČR loni meziročně zvýšil tržby o zhruba 610 milionů Kč na 3,7 miliardy Kč. Tržby amerického řetězce rychlého občerstvení McDonald ́s loni v ČR vzrostly o 12,2 procenta. Za hamburgery, hranolky a další potraviny loni zákazníci v tuzemských 99 restauracích utratili 5,81 miliardy korun.

reklama