Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR podnikla po dvou měsících další raketový test

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: KCNA

Severokorejská diktatura v pondělí odpálila několik raket krátkého doletu, informoval o tom její jižní soused. Podle agentury Reuters se jednalo o první takový test po dvou měsících, Soul a Tokyo podrobily Pchjongjang ostré kritice.

Jihokorejská armáda sdělila, že zachytila nejméně tři odpaly severokorejských raket mezi půl osmou a půl devátou ráno místního času. Agentura AP uvedla, že všechny rakety urazily vzdálenost asi 350 kilometrů. Následně dopadly do moře.

"Důrazně odsuzujeme nejnovější odpálení raket Severní Koreou, které je jasnou provokací vážně ohrožující mír a stabilitu na Korejském poloostrově," reagovalo vedení jihokorejské armády. Japonsko dodalo, že podobné raketové testy považuje za absolutně nepřijatelné.

Severokorejci se rozhodli rakety pokusně odpálit ve chvíli, kdy je na návštěvě jižního souseda šéf americké diplomacie Antony Blinken. V uplynulých dnech navíc proběhlo rozsáhlé společné cvičení americké a jihokorejské armády.

Témata:  Severní Korea

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy