Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR se chlubí fotkami. Kim opět zdolal posvátnou horu, tentokrát nebyl sám

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: china.org.cn

Severokorejská média dnes zveřejnila sérii fotografií, na nichž je zachycen vůdce země Kim Čong-un, jak na bílém koni zdolává "posvátnou" zasněženou horu Pektu. Jde o již druhou takovou cestu za uplynulé dva měsíce.

Naposledy na 2750 metrů vysokou sopku Kim Čong-un vystoupil v říjnu. Podle analytiků jsou takováto propagandistická gesta zpravidla předzvěstí nějakého zásadního prohlášení.

Severokorejská agentura KCNA uvedla, že sevorokorejská vládnoucí strana uspořádá tento měsíc zasedání ústředního výboru, na němž se budou řešit blíže neupřesněné "zásadní" otázky.

Kima na horu rovněž na bílých koních doprovázeli další činitelé a jeho manželka.

? | New pictures of #NorthKorea's #KimJongUn were publishedI can't stop ? laughing ? pic.twitter.com/2ydU9SQ28H

— ۞ ?????????? ۩ (@PsychologyDoc) December 4, 2019

Nejnovější cesta na Pektu se uskutečnila v době, kdy se blíží vypršení lhůty, kterou Kim dal Washingtonu na představení nových postupů k záchraně jaderné diplomacie, uvedla agentura AP.

USA žádají, aby se Severokorejci nejprve vzdali vývoje jaderných zbraní, teprve potom jsou ochotny odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang by zase rád viděl postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu.

Témata:  Severní Korea Kim Čong-un

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy