Kim Čong-un

Kim Čong-un

Kim Čong-un řekl, že Severní Korea se nevzdá vesmírného průzkumu

Svět

Severokorejský diktátor Kim Čong-un prohlásil, že KLDR se nikdy nevzdá projektu vesmírného průzkumu. Vojenské průzkumné satelity jsou podle něj klíčové pro národní sebeobranu proti nepřátelským hrozbám. S odvoláním na severokorejská média to uvedla agentura Reuters. 

Donald Trump

Vrazil by mi kudlu do zad, řekl Trump o Kimovi

Svět

Bývalý americký prezident Donald Trump vnímal severokorejského vůdce Kim Čong-una jako někoho, kdo by mu "vrazil nůž do břicha" kdyby měl příležitost. V rozhovoru pro magazín Foreign Policy to uvedl bývalý vysoce postavený americký diplomat. 

Zkušební odpálení nového vícenásobného raketového systému na neznámém místě v Severní Koreji 10. května 2024.

KLDR má novou salvovou zbraň, Kim dohlížel na ostrý test

Svět

Podle severokorejských státních médií KLDR zařadí od letošního roku do výzbroje nový salvový raketomet ráže 240 milimetrů. Server NBC News s odkazem na agenturu AP dodal, že tato změna představuje „významný posun“ v bojových schopnostech dělostřelectva armády.

Kim Čong-un

Svět

Severní Korea zrušila úřady, které měly na starosti styky se Soulem

Severní Korea zrušila vládní organizace, které se staraly o vztahy s jižním sousedem. V gesci měly například mezistátní turistický ruch. Severokorejský vůdce Kim Čong-un zároveň vyzval parlament, aby přijal ústavní dodatek, podle kterého je Jižní Korea striktně oddělenou zemí a nepřítelem číslo jedna.

Kim Čong-un

Nástupkyní Kima bude jeho dcera, domnívá se jižní soused KLDR

Svět

Severokorejská zpravodajská služba považuje za pravděpodobné, že nástupnicí současného severokorejského vůdce Kim Čong-una se stane jeho desetiletá dcera Kim Džu-ä, uvedla televize ABC s odvoláním na jihokorejskou Národní zpravodajskou službu (NIS).

Kim Čong-un

Svět

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je na cestě domů do KLDR

Severokorejský diktátor Kim Čong-un v neděli nasedl do obrněného vlaku v ruském Přímořském kraji a vydal se na cestu domů do KLDR. Souprava je nyní na cestě k hranicím, uvádí ruská státní média. Lídr totalitního státu tak ukončil několikadenní návštěvu Ruska.

Vladimir Putin

Putin přijal Kimovo pozvání do Severní Koreji

Svět

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pozval ruského prezidenta Vladimira Putina k návštěvě Severní Koreje a Putin toto pozvání přijal. Tuto informaci zprostředkovaly agentury Reuters a AFP s odkazem na severokorejskou státní agenturu KCNA. Setkání státníků proběhlo tento týden na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě.

Kim Čong-un

Svět

Kim Čong-un dorazil do Ruska v obrněném vlaku, mimo KLDR je po čtyřech letech

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a dorazil do Ruska ve svém obrněném vlaku. Před očekávaným setkáním s prezidentem Vladimirem Putinem Kreml vzkázal Spojeným státům, že neberou v potaz jejich hrozby ohledně ruského nákupu severokorejských zbraní. Uvedla to stance CNN.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zřejmě vyrazil na návštěvu Ruska

Svět

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se zřejmě vydal na cestu do Ruska, kde by se měl setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Dnes to uvedla agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj v jihokorejské vládě. K setkání mezi Kimem a Putinem by mohlo dojít v úterý.

Joe Biden, prezident USA

Biden je připravený se setkat s Kim Čong-unem

Svět

Americký prezident Joe Biden je připravený navázat na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa a sejít se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vůli k setkání ze strany vrchního představitele USA potvrdil bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby.

Severní Korea

V KLDR lidé umírají hlady, dokonce i v hlavním městě. Útěk není možný

Svět

V Korejské lidově demokratické republice vedené diktátorem Kim Čong-unem po více než dvou dekádách opět umírají lidé hlady. Vyplývá to z výpovědí Severokorejců, které získala BBC. Už tak izolovaná země se podle nich ocitla na prahu katastrofy poté, co i v souvislosti s pandemií covidu-19 neprodyšně uzavřela hranice.

Kim Čong-un

KLDR má údajně první špionážní družici, uvedl to Kim Čong-un

Svět

Kim Čong-un oznámil, že Severní Korea úspěšně vyrobila svou první vojenskou špionážní družici a plánuje ji vypustit na oběžnou dráhu. Dnes o tom informovala severokorejská média, které cituje agentura AP. Kim neupřesnil konkrétní datum pro vypuštění družice, uvádí AP.

Kim Čong-un

Vůdce KLDR nařídil armádě, aby zintenzivnila cvičení na skutečnou válku

Svět

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě, aby zintenzivnila cvičení, a dokázala tak v případě potřeby reagovat na skutečnou válku. Informovaly o tom dnes západní tiskové agentury, které se odvolávají na média komunistické Koreje. Kim se tak podle nich vyjádřil, když dohlížel na palebné cvičení, které prokázalo připravenost země.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un

KLDR uvedla, že poslední odpaly střel byly simulací jaderného úderu

Svět

Odpaly střel, které Severní Korea provedla v posledních dvou týdnech, byly součástí cvičení severokorejské jednotky pro jaderné operace. Na cvičení na přelomu září a října osobně dohlížel vůdce země Kim Čong-un. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejská média.

Kim Čong-un

Svět

Severní Korea se prohlásila za stát s jadernými zbraněmi

Severní Korea dnes schválila zákon, podle kterého je oficiálně státem s jadernými zbraněmi, informovala s odkazem na severokorejská státní média agentura Reuters. Podle vůdce KLDR Kim Čong-una je tento status nevratný a znamená to, že se jeho země do budoucna nebude účastnit žádných vyjednávání o jaderném odzbrojení.

Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství proti covidu

Svět

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství v boji proti koronaviru a nařídil, aby byla zrušena nepřísnější protiepidemická opatření, která byla zavedena v květnu. Jeho sestra uvedla, že nemoc sám prodělal. S odkazem na severokorejská státní média o tom informuje agentura Reuters.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy