Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nebezpečná změna americké politiky se nelíbí Kimovi z KLDR

Kim Čong-un
Kim Čong-un
Foto: china.org.cn

Nová jaderná strategie Spojených států je trnem v oku diktátorovi Kim Čong-unovi. Severní Korea v sobotu ostře odsoudila americký plán, který letos schválil americký prezident Joe Biden. Upozornila na to agentura Reuters

"KLDR zvýší svou strategickou sílu jakýmkoliv dostupným způsobem s cílem eliminovat všechny bezpečnostní výzvy, které mohou vyplývat z nebezpečné změny jaderného postoje USA. Tak rázně se postaví proti jakékoliv hrozbě," uvedla severokorejská diplomacie. 

Washington podle Pchjongjangu zoufale zveličuje jadernou hrozbu ze strany ostatních zemí. "KLDR bude pokračovat v budování jaderné síly, která bude dostatečně silná a spolehlivá na obranu její svrchovanosti a bezpečnostních zájmů," dodalo ministerstvo zahraničí. 

Bílý dům v úterý v reakci na zjištění prestižního deníku New York Times, podle kterého se americká strategie poprvé zaměřila na rozšiřující se jaderný arzenál Číny, prohlásil, že jeho utajený strategický plán nebyl vypracován v reakci na konkrétní zemi či hrozbu. 

Peking v úterý prostřednictvím svého ministerstva zahraničí vzkázal, že je vážně znepokojen medializovanými zprávami, podle nichž nová strategie připravuje USA na možné koordinované jaderné výzvy se strany Číny, Ruska a KLDR. 

Témata:  Severní Korea Kim Čong-un

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.