Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR už dodala Rusku přes 10 tisíc kontejnerů s vojenským materiálem

Ruská armáda
Ruská armáda
Foto: mil.ru

Severokorejci už od loňského září dodali Rusku více než 10 tisíc kontejnerů s municí a dalším vojenským materiálem, oznámilo americké ministerstvo zahraničí v pátek. Například balistické střely již Moskva použila k útokům na Ukrajinu.

Podle agentury Jonhap upozornila americká diplomacie na dodávky munice poté, co Washington oznámil uvalení sankcí vůči více než 500 subjektů a entit v souvislosti se sobotním druhým výročím ruské invaze na Ukrajinu a smrtí ruského opozičního politika Alexeje Navalného, který minulý týden v pátek zemřel ve vězení.

"Od září 2023 KLDR dodala do Ruska více než 10 000 kontejnerů s municí anebo materiálem souvisejícím s municí," uvedlo americké ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Bílý dům už v říjnu informoval, že Pchjongjang dodal Moskvě více než tisíc kontejnerů s vojenským vybavením a municí. KLDR měla poskytnout ruské armádě i několik desítek balistických střel, přičemž některé z nich byly použity při útocích na Ukrajinu na přelomu prosince a ledna.

Nejnovější americké sankce se týkají i dvou entit, které se zapojily do transferu munice z KLDR do Ruska. Podle Jonhap jde o ruskou firmu, která řídí terminál v přístavu Vostočnyj a námořní zařízení nedaleko Vladivostoku.

Témata:  Severní Korea Ruská armáda

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 21:47

Slovensko chce Ukrajině pomoci s cestou do EU, tvrdí Fico

Slovensko chce Ukrajině pomoci na cestě ke členství v Evropské unii sdílením zkušeností z přístupových rozhovorů, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) po společném jednání vlád Slovenska a Ukrajiny v Michalovcích. EU je podle Fica zárukou perspektivy a mírového rozvoje Ukrajiny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy