reklama

KLDR nyní pořádá klíčovou několikadenní politickou konferenci. Předpokládá se, že na ní činitelé budou probírat, jak se vypořádat s problémy, které přinesla pandemie, a s patovou situací, do níž se dostala diplomacie se Spojenými státy.

V dlouhém úvodníku hlavní severokorejský list Rodong sinmun napsal, že se musejí severokorejští vojenští velitelé a vojáci stát "neproniknutelnou pevností a neprůstřelnou zdí oddaně chránící Kima vlastními životy". List rovněž vyzývá k vybudování modernější a vyspělejší armády, která poslouží jako "spolehlivý strážce našeho státu a lidu".

Severní Korea už v minulých týdnech zveřejnila několik podobných, propagandistických výzev, podle nichž se má lid v těchto nelehkých časech sjednotit pod Kimovým vedením. Někteří analytici uvádějí, že se Kim nyní potýká s nejtěžšími okamžiky své desetileté vlády, a to kvůli pandemii, sankcím OSN a vlastním chybám při vedení státního hospodářství.

Kim v pondělí zahájil plenární zasedání ústředního výboru vládnoucí Korejské strany práce (KSP), jehož cílem je vyhodnotit minulé projekty a stanovit strategie pro následující rok. O konkrétních bodech jednání zatím severokorejské státní sdělovací prostředky neinformovaly, uvedly jen, že Kim stanovil strategii rozvoje venkova a že účastníci zasedání jednali o rozpočtu a další agendě na příští rok.