Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR zastřelila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Dnes o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany.

"Potvrzujeme, že se Severní Korea dopustila brutálního činu, když Jihokorejce zastřelila a jeho tělo spálila," uvedlo ministerstvo, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru.

V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižné Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné. Severní Korea tvrdí, že nemá žádné případy koronavirové infekce.

Agentura AP napsala, že zmizení a zastřelení jihokorejského úředníka ještě zhorší už beztak mrazivé vztahy mezi oběma zeměmi.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

2. července 2025 9:08

Izraelci jsou pro příměří v Gaze, oznámil Donald Trump

Izrael souhlasí s uzavřením dalšího příměří v Pásmu Gazy, oznámil americký prezident Donald Trump. Během klidu zbraní by se měly dojednat podmínky trvalého míru mezi Izraelem a Hamásem. Reakce palestinského hnutí na Trumpovo prohlášení zatím není známá. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy