Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kolem 180.000 lidí v Rusku je kvůli nepříznivému počasí bez elektřiny

Rusko, ilustrační foto
Rusko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Kolem 180.000 lidí v Rusku je kvůli nepříznivému počasí bez dodávek elektrické energie. Uvedla to dnes agentura TASS, podle níž výpadky zasáhly sedm oblastí.

Mezi nejpostiženější regiony patří Krasnodarský kraj a sousední autonomní Adygejská republika, v nichž se bez elektřiny musí dohromady obejít na 60.000 lidí, a Dagestánská autonomní republika, kde je lidí bez proudu kolem 55.000.

Zasaženy byly také třeba Rostovská a Volgogradská oblast nebo Stavropolský kraj.

Témata:  Rusko

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

7. května 2026 18:40

Národní park si převzal místo požáru v Českém Švýcarsku

Hasičský zásah v národním parku České Švýcarsko se definitivně chýlí ke konci. Hasiči ve čtvrtek informovali o dalším snížení stupně požárního poplachu a předání požářiště správě parku. Na místo nadále dohlížejí alespoň dobrovolní hasiči. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Snímek z Měsíce z mise Apollo 17 zachycuje záhadná světla

Houstone, vidíme záblesky. Odtajněné dokumenty odhalují záhadná pozorování během misí Apollo

První část dosud utajovaných spisů, které dokumentují hlášení o neidentifikovaných anomálních jevech, známých pod zkratkou UAP nebo lidově jako UFO, odhalují záznamy o blízkých setkáních během měsíčních misí Apollo 12 a Apollo 17. Zveřejnění těchto dokumentů je přímým výsledkem nařízení prezidenta Donalda Trumpa, který v zájmu naprosté transparentnosti nařídil proces identifikace a odtajnění vládních dokumentů souvisejících s těmito fenomény.