reklama

Testy pro ošetřovatele, pracovníky ve školství a zaměstnance bezpečnostních složek zaplatí místní vláda, informuje Reuters. Lidi zaměstnané v jiných sektorech úřady vyzývají, aby se předtím, než vyjedou z města, nechali otestovat dobrovolně. Wu-chan k dnešku čítal zhruba 60 procent potvrzených případů nákazy v Číně a 84 procent úmrtí na covid-19.

Pevninská Čína v pátek zaznamenala 27 nových případů nákazy koronavirem, což je o jeden více než ve čtvrtek. Sedmnáct nakažených si infekci přivezlo ze zahraničí. Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Číně dosáhl 82.719. Číslo je o 300 vyšší než předchozí den, což zdravotní komise vysvětlila přehodnocením statistik.

Nikdo další v Číně za poslední den na nákazu koronavirem nezemřel. V pátek nicméně čínské úřady po revizi údajů zvýšily bilanci obětí koronaviru v zemi na 4632, což představovalo nárůst o více než třetinu.

Podezření, že v Číně a nejhůře zasaženém městě Wu-chan je ve skutečnosti více případů, než uvádějí statistiky, se v uplynulých měsících ozývala z více stran.

reklama