reklama

Od soboty se budou moci sejít nejvýše čtyři lidé, ovšem jenom tehdy, pokud jsou očkovaní proti covidu-19. Nyní se v Soulu a okolí bez ohledu na tom zda jsou očkovaní nebo ne, může sejít šest lidí, jinde v zemi osm. Restaurace, kavárny a místa, kam lidé večer vyrážejí za zábavou, budou muset zavírat ve 22:00 hodin, oznámil premiér Kim Pu-kjon. Nyní žádná omezení pro otvírací dobu neplatí. Nenaočkovaní budou muset v restauraci jíst sami nebo využívat výdejního okénka či roznáškových služeb. Tato pravidla budou platit do 2. ledna.

Více než 92 procent dospělých v Jižní Koreji je očkovaných, ale od minulého měsíce, kdy vláda protikoronavirové restrikce zpřísnila, se počet nových případů skoro zpětinásobil a pacientů se závažným průběhem covidu-19 přibylo trojnásobně. Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí dnes informovala, že 989 lidí je ve vážném stavu a že v metropolitní oblasti Soulu je obsazených 87 procent lůžek na jednotkách intenzivní péče, v celé zemi jich je obsazených asi 81 procent.

V Koreji, která má 51,8 milionu obyvatel, se od začátku pandemie covidu-19 nakazilo asi 544.117 lidí, 4518 z nich zemřelo, vyplývá ze statistiky na internetových stránkách americké Univerzity Johnse Hopkinse.