Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koronavirus dál decimuje Američany. Horší než Pearl Harbor, prohlásil Trump

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ve Spojených státech za posledních 24 hodin zemřelo dalších 2073 pacientů nakažených koronavirem, což je o něco méně než předchozí den.

Smrtelná bilance tak nyní podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse činí 73.095, informovala dnes agentura AFP. Prezident Donald Trump epidemii nemoci covid-19 ve středu označil za "za nejhorší útok", jaký kdy USA zažily.

"Je to horší než (japonský útok na) Pearl Harbor. Je to horší než (teroristické útoky) na Světové obchodní centrum. Takový útok se ještě nikdy nestal," prohlásil podle BBC šéf Bílého domu.

Šlo mu prý zabránit hned v počátcích v Číně, ale nestalo se tak. V nejlidnatější zemi světa se nákaza koncem loňského roku objevila. Později Trump upřesnil, že za nepřítele Spojených států považuje spíše pandemii nemoci covid-19 než Čínu.

Spojené státy evidují více než 1,22 milionu lidí s koronavirovou infekcí, z nich se okolo 190.000 uzdravilo.

Témata:  Donald Trump COVID-19 koronavirus USA Čína

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy