reklama

Z nejlidnatější německé spolkové země je hlášen druhý potvrzený případ koronaviru, informuje Die Welt.

"U druhé osoby, z blízkého osobního okolí pacienta, byl výsledek testu také pozitivní," oznámila univerzitní klinika v Düsseldorfu. Ředitel kliniky Dieter Häussinger později na tiskové konferenci potvrdil, že nakažená je manželka prvního pacienta.

Zemský ministr zdravotnictví Laumann řekl, že dvojice má dvě školou povinné děti, které ale nevykazují žádné příznaky nemoci COVID-19 a jsou v péči babičky. Výsledky testů se v jejich případě očekávají v nejbližších hodinách.

Laumann rovněž oznámil, že nová pacientka pracuje jako vychovatelka ve školce. Dětem z tohoto zařízení a jejich rodičům úřady nařídily, aby zůstali doma.

Manželský pár se ještě dva týdny účastnil společenského života v době, kdy "vir tak postoupil, že se lidé mohli nakazit", řekl dále Laumann.

Už v úterý testy prokázaly nákazu novým typem koronaviru u 25letého muže z Göppingenu v Bádensku-Württembersku a právě u muže z Heinsbergu v Severním Porýní-Vestfálsku. Kvůli předchozím zdravotním komplikacím byl jeho stav kritický. Ředitel düsseldorfské kliniky dnes řekl, že stav pacienta se vyvíjí spíš pozitivním směrem.

Z Bádenska-Württemberska jsou dnes hlášeny dva nové případy nákazy. Oznámila je univerzitní klinika ve městě Tübingen. Podle deníku Schwäbisches Tagblatt jde o 24letou známou prvního pacienta a jejího otce.

V Německu se nákaza koronavirem vyskytla v uplynulých týdnech v Bavorsku, kde souvisela s firmou Webasto ze Stockdorfu u Mnichova. Nakazilo se celkem 14 lidí: několik zaměstnanců tohoto výrobce automobilových dílů a jejich rodinných příslušníků. Koronavirem byla infikovaná Číňanka, která byla v Bavorsku na školení. Další dva nakažení byli mezi lidmi, které německé úřady na přelomu ledna a února evakuovaly z Číny.

reklama