reklama

Indie je co do počtu případů nemoci covid-19 třetí nejhůře postiženou zemí světa po Spojených státech a Brazílii. Potvrzených případů registrují indické úřady téměř 1,5 milionu. Experti se ale domnívají, že počet infikovaných je v Indii s 1,3 miliardy obyvatel podstatně vyšší, protože země provádí jen málo testů.

Testy krevních vzorků odebraných 6936 obyvatelům Bombaje v rámci studie zadané městskými úřady ukázaly, že 57 procent lidí v chudinských čtvrtích města má protilátky proti koronaviru. Mimo slumy je to 16 procent lidí.

Šestnáctimilionová Bombaj, kde zhruba 40 procent populace žije ve slumech, přitom registruje jen něco málo přes 110.000 potvrzených infekcí a 6000 úmrtí s covidem-19.

V Bombaji se nachází také největší indická chudinská čtvrť Dháráví s odhadovaným milionem obyvatel. Počet úmrtí v tomto slumu podle AFP nijak závratně nevzrostl. Výsledky studie naznačují, že velká část nakažených nemá příznaky nemoci a že úmrtnost na covid je velmi nízká.

Minulý týden byla zveřejněna studie indické vlády, podle níž prodělala covid-19 již téměř čtvrtina obyvatel indické metropole Dillí.

reklama