Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Královna Alžběta II. dostala vakcínu proti koronaviru

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Britská královna Alžběta II. a její manžel princ Philip si dnes nechali dát první dávku vakcíny proti nemoci covid-19, oznámil Buckinghamský palác. Královský pár se připojil k přibližně 1,5 milionu Britů, kterým již byla očkovací látka podána.

"Královna a vévoda z Edinburgu dnes dostali covidovou vakcínu," uvedl v prohlášení Buckinghamský palác. Alžbětě II. je 94 let a jejímu choti 99, oba tudíž patří do rizikové skupiny z hlediska nákazy koronavirem.

BREAKING: Buckingham Palace says the Queen and the Duke of Edinburgh have received #COVID19 vaccinations today.Sky’s royal correspondent @SkyRhiannon has the latest.Read more on this story here: https://t.co/8g2MESuRpc pic.twitter.com/p1HPf90pWv

— Sky News (@SkyNews) January 9, 2021

Agentura Reuters s odkazem na zdroj z prostředí královské rodiny uvedla, že vakcínu dvojici aplikoval domácí lékař na královnině hradu Windsor. Panovnice se podle něj rozhodla informaci zveřejnit, aby předešla spekulacím.

V 66milionové Británii bylo proti covidu-19 dosud očkováno zhruba 1,5 milionu lidí. S ohledem na současný nepříznivý epidemický vývoj plánuje vláda tempo vakcinace zrychlovat. Cílem je do poloviny února naočkovat první dávkou 15 milionů Britů.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Královna Alžběta II. Velká Británie Princ Philip

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 15:09

Karel Šíp reaguje na kritiku Všechnopárty: Prostě se na to nedívejte, já to neovlivním

Karel Šíp už za několik dní oslaví 80. narozeniny a letos ho čeká také připomínka dvacetiletého výročí od odvysílání první epizody Všechnopárty. Moderátorovi ale nyní neuniklo, že některým televizním divákům leze krkem. Kromě nových dílů talk show se totiž pravidelně objevují ve vysílání i reprízy. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?