Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kreml monitoruje úvahy Západu o dalších protiruských sankcích

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Kreml dnes vzkázal, že sleduje možné nové západní sankce proti Rusku. Podle agenturních zpráv je ve hře úplný zákaz exportu zboží do země, která na konci loňského února napadla sousední Ukrajinu.

"Pozorně to monitorujeme, jsme si vědomi, že Spojené státy i Evropská unie aktivně zvažují nové sankce," řekl v pátek mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reportérům podle agentury Reuters.

"Domníváme se, že současné sankce proti Ruské federaci i případné další kroky, o kterých USA a EU uvažují, ovlivňují i globální ekonomiku. Může to vést k vzestupu trendu směrem ke světové ekonomické krizi," konstatoval Peskov.

Kreml tak reaguje na poslední mediální informace. Agentura Bloomberg ve čtvrtek informovala, že Američané zvažují společně se spojenci Ukrajiny zákaz prakticky jakéhokoliv exportu do Ruska.

Témata:  Rusko Dmitrij Peskov protiruské sankce

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy