Dmitrij Peskov

Dmitrij Peskov

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Svět

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Dmitrij Peskov

Mírový summit o Ukrajině podle Kremlu nemá žádný výsledek

Svět

Moskva se v pondělí poprvé podělila o názor na závěry víkendového mírového summitu o Ukrajině ve Švýcarsku. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova má konference zanedbatelné výsledky, přičemž se podle Ruska ukázalo, že jednání bez něj jsou zbytečná.

Dmitrij Peskov

Peskov: Kyjev a Kreml se před dvěma lety dohodli na mírové smlouvě, pak ji Ukrajina zrušila

Svět

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že v současné době nejsou žádné podmínky pro mírová jednání s Kyjevem. Podle něj Kyjev již před dvěma lety zakázal veškeré vyjednávání, dokud bude ruským prezidentem Vladimir Putin, pod jehož velením ruská vojska v únoru 2022 vstoupila na Ukrajinu. Tento zákaz Kyjev zdůvodnil odhalením válečných zločinů, které údajně spáchalo Rusko.

Papež František

Kreml považuje papežovu výzvu k jednáním o míru za pochopitelnou

Svět

Kreml chápe výzvu papeže Františka k jednáním o ukončení války na Ukrajině jako pochopitelnou a tvrdí, že Rusko je připraveno usednout ke jednacímu stolu. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov však zároveň upozornil, že Kyjev tato jednání vyloučil kvůli svému nesprávnému přesvědčení o možné porážce Ruska ze strany Západu.

Vladimír Putin

Peskov odmítl spekulace o zdraví prezidenta Putina

Svět

Kreml v úterý odmítl spekulace o zdravotním stavu Vladimira Putina s tím, že se ruský prezident cítí "fit a dobře". Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v telefonickém rozhovoru s novináři také popřel tvrzení, že Putin využívá dvojníků, a nazval je "absurdním hoaxem".

Dmitrij Peskov

Peskov nepovažuje Smer-SD za proruskou stranu

Svět

Slovenskou stranu Smer-SD je absurdní označovat za proruskou. Prohlásil to v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v reakci na vítězství Roberta Fica v předčasných parlamentních volbách.

Dmitrij Peskov

Svět

Kreml nabízí wagnerovcům přechod k armádě. USA odkládají sankce

Řadoví bojovníci ze žoldnéřské Wagnerovy skupiny se budou moci zříct svého šéfa Jevgenije Prigožina. Kreml jim nabízí, aby podepsali kontrakty a bojovali na Ukrajině v řadách ruské pravidelné armády. Washington se mezitím drží zpátky a odkládá oznámení nových sankcí proti wagnerovcům.

Dmitrij Peskov

Kreml varoval před ukrajinským členstvím v NATO

Svět

Rusko varuje, že ukrajinské členství v NATO by způsobilo problémy na spoustu let. Kreml to v pátek vzkázal prostřednictvím svého mluvčího Dmitrije Peskova. Reagoval tak na čtvrteční vyjádření ukrajinského prezidenta Volodomyra Zelenského, podle něhož chce Kyjev v červenci znát postoj aliance k členství jeho země.

Aktuálně se děje

20. června 2024 19:15

Litva zvyšuje daně. Chce zvýšit výdaje na obranu

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy