Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Peskov: Trumpova tvrzení, že ukončí válku na Ukrajině "za 24 hodin", je nesmysl

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Kreml reagoval na prohlášení Donalda Trumpa, že by dokázal ukončit válku na Ukrajině „během jedné noci,“ a označil jej za nerealistické. Moskva tvrdí, že konflikt nelze vyřešit tak rychle, uvedla agentura Ria Novosti podle Ukrajinské Pravdy.

Dmitrij Peskov podle ruské vládní agentury nepřímo poukazuje na to, že Trumpova sebejistá tvrzení mohou být spíše součástí jeho politické rétoriky než reálného plánu. „Samozřejmě, že jeho výroky, že to může udělat ze dne na den, jsou v některých ohledech přehnané,“ říká Peskov, čímž zpochybňuje Trumpovu schopnost rychle ukončit válku. 

Kreml vyjádřil naději, že nová Trumpova administrativa by mohla situaci na Ukrajině zlepšit, pokud se zaměří na mírové řešení namísto konfliktu. Mluvčí Peskov uvedl, že vzhledem k přímému zapojení USA do konfliktu mohou Spojené státy ovlivnit jeho vývoj, ale není jasné, zda k takové změně dojde.

Nově zvolený prezident USA Donald Trump slíbil v povolebním projevu „zlatý věk“ a ukončení válek, včetně rychlého vyřešení konfliktu na Ukrajině. Mluvčí Kremlu Peskov označil jeho záměry za důležité, ale připomněl, že Trump může po nástupu do úřadu změnit postoj. Trump během kampaně kritizoval podporu Ukrajiny a obvinil prezidenta Zelenského z podílu na začátku války, dokonce jej označil za „nejlepšího podnikatele na světě“.

Témata:  válka na Ukrajině Dmitrij Peskov Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2024 11:29

Rusové zjistili, že už nepotřebují věznice. Vězně poslali bojovat na Ukrajinu

Plán na vybudování „super věznice“ poblíž města Ulan-Ude na Dálném východě Ruska byl zrušen. Tento krok oznámil během tiskové konference gubernátor Burjatska Alexej Cyděnov, který uvedl, že důvodem je nedostatek financí a fakt, že „z pochopitelných důvodů jsou věznice nyní většinou prázdné“.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Evropa po pádu syrského režimu od základu mění migrační politiku

Rakousko oznámilo plány na deportaci syrských migrantů po pádu režimu Bašára Asada, který byl svržen povstaleckými silami po 13 letech občanské války. K tomuto kroku se připojily i další evropské země, jako Belgie, Německo, Řecko, Itálie, Nizozemsko a Spojené království, které dočasně pozastavily zpracování žádostí o azyl syrských občanů.