Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kreml mlží. Peskov nechce prozradit závěry jednání s Američany v Rijádu

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Rusové nechtějí prozradit výsledek pondělního jednání s americkou delegací v Rijádu v Saúdské Arábii. Potvrzují to úterní slova mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Podrobnosti nechtějí říct ani přímí účastníci rozhovorů. 

Peskov potvrdil, že v pondělí proběhlo jednání delegací Moskvy a Washingtonu v Rijádu. Označil ho za "technické konzultace" a sdělil, že oba týmy poskytnou zprávu o průběhu a výsledku prezidentům. 

"Je to celé o technických rozhovorech. Jde se při nich do detailu, takže obsah těchto rozhovorů nebudeme zveřejňovat. To je něco, co by se nemělo očekávat," řekl mluvčí ruského vůdce Vladimira Putina pro ruskou státní agenturu TASS.

Podle Peskova momentálně Rusové i Američané analyzují zprávy od svých delegací. Až pak bude možné mluvit o tom, co je výsledkem jednání, dodal mluvčí. 

Sdílnější nebyl ani ruský vyjednavač Grigorij Karasin. "Diskutovali jsme všechno, dialog byl detailní a komplexní, ale dost užitečný pro nás i pro Američany," řekl agentuře TASS s tím, že se prodiskutovala řada témat. 

Pondělní rozhovory mezi delegacemi Ruska a Spojených států amerických na neutrální půdě ohledně řešení války na Ukrajině trvaly přes 12 hodin. Informace hovořily o tom, že obě strany zformulovaly společné prohlášení. Očekávalo se, že text bude zveřejněn během úterního dne.

Témata:  Dmitrij Peskov Rusko USA válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

8:20

Zemřel Karel Malík, zakladatel legendární skupiny Echt!

Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva. Zemřel Karel Malík, zakladatel a dlouholetý člen známé skupiny Echt! a básník. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.