"Nová jména by měla zvěčnit významné historické události Ukrajiny a také slavné postavy a hrdiny, kteří bojovali za nezávislost našeho státu,“ napsal Kličko na sociální síti telegram. Proces podle starosty není zdaleka u konce, kampaň bude pokračovat.

Pitěrská ulice, nazvaná podle zlidovělé podoby názvu ruského města Petrohrad, byla pojmenována po Londýně, hlavním městě jednoho z nejbližších spojenců Ukrajiny, zatímco další byla nazvána "ulicí znovuzrození Ukrajiny“. Název zní jako ozvěna slov ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který na Den nezávislosti prohlásil, že Ukrajina se "znovuzrodila", když ji Rusko napadlo.

Ulice, která dříve nesla příjmení sovětského ministra obrany, byla přejmenována po ukrajinském pluku Azov, což je krok, který pravděpodobně rozzuří Moskvu, která jež hájí svůj sovětský odkaz v Evropě, poznamenala agentura Reuters.

Pluk Azov, která je součástí Národní gardy, je na Ukrajině veleben, ale Moskva jej haní. Rusko obvinilo jednotku z krajně pravicových názorů a označilo ji za "teroristickou organizaci". To zase rozhořčilo ukrajinské představitele, kteří varují, že Rusko nyní může porušovat základní práva válečných zajatců z Azova.