Kličko na komunikační síti telegram napsal, že opravárenské čety "pracují na tom, aby rychle stabilizovaly situaci s dodávkami elektrické energie a tepla". V Kyjevě má dnes celý den mrznout. Podle agentury Reuters brzy ráno, kdy lidé spali, byly v Kyjevě slyšet hlasité výbuchy a požár zachvátil energetický objekt v Ševčenkově čtvrti v centru města, která je častým terčem ruských útoků. Zasažena byla při útoku i další čtvrť na západě města, která je důležitým dopravním uzlem. Nachází se v ní vlakové nádraží a jedno ze dvou kyjevských letišť.

Gubernátor Kyjevské oblasti Oleksij Kuleba na telegramu napsal, že po nočním útoku bezpilotními letouny jsou dva zranění, zasažena byla infrastruktura i obytné domy. Škody jsou podle něj "dost vážné", podrobnosti ale nezveřejnil.

Provozovatel přenosové soustavy uvedl, že situace je "těžká" a že nejvíce zasažená je Dněpropetrovská oblast a regiony na východě a v centrální části země. Výpadky v dodávkách elektřiny postihly kromě Kyjeva a Kyjevské oblasti také Charkovskou, Sumskou, Poltavskou nebo Záporožskou oblast.

Rusko dnes podle ukrajinských vzdušných sil k útokům proti cílům na Ukrajině použilo asi 35 bezpilotních letounů Šáhed íránské výroby, 30 z nich se podle Ukrajinců podařilo zneškodnit. Drony, kterým Ukrajinci kvůli jejich bzučivému zvuku přezdívají mopedy, Rusové vypustili z východního pobřeží Azovského moře - to Rusko zcela ovládá, neboť už v roce 2014 anektovalo ukrajinský Krym a po začátku letošní invaze další ukrajinská území.

Naposledy čelila Ukrajina rozsáhlém vzdušnému útoku z Ruska v pátek. Podle ukrajinského generálního štábu tehdy ruská armáda vypálila 98 řízených střel, na mnoha místech země kvůli tomu přestaly fungovat dodávky elektřiny, vody i tepla.