Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lesní požáry v Čeljabinské oblasti zničily desítky domů, jeden člověk zemřel

Lesní požár
Lesní požár
Foto: RIA Novosti

Lesní požáry, které zachvátily části ruské Čeljabinské oblasti, zničily desítky venkovských stavení, informovala dnes agentura Reuters. Jeden člověk, který odmítl opustit domov, zemřel.

Záchranáři už v pátek evakuovali stovky lidí, protože kvůli silnému větru se nedařilo oheň dostat pod kontrolu. Podle úřadů se šířil rychlostí až 150 metrů za minutu, šlo prý o ohnivou bouři. Požár zasáhl plochu o rozloze 14.000 hektarů. Dnes hasiči do boje s plameny nasadili letadla a oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu.

Nejméně 18 lidí z této oblasti na jižním Uralu museli ošetřit lékaři a o život přišel 78letý muž, který odmítl odejít s ostatními obyvateli své vesnice. Skoro 50 obydlí je zničených.

Reuters připomíná, že Rusko se v posledních letech potýká s obrovskými lesními požáry, včetně těch ve velmi odlehlých oblastech.

Témata:  požáry Rusko

Související

Aktuálně se děje

19. července 2026 17:41

19. července 2026 13:53

Zemřel uznávaný lékař a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina

Ve věku 83 let v neděli zemřel významný český psychiatr, sexuolog a bývalý politik Jaroslav Zvěřina. O jeho úmrtí informovala Sexuologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na sociální síti Facebook.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy