Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lev na Slovensku ve výběhu usmrtil majitele zoologické zahrady

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Mrtvého muže našli v úterý ve výběhu exotických šelem na ranči v Kysuckom Novom Meste-Oškerde na Slovensku. Zřejmě jde o majitele malé ZOO. Podle policejní mluvčí určí přesnou příčinu smrti až pitva.

Policisté původně přijali oznámení, že muž se nevrátil z výběhu. Na místo vyrazili také záchranáři a veterinář. "Po zabezpečení výběhu byly na místě identifikovány části lidského těla. Na místo byl přivolán lékař s cílem zabezpečení dalších procesních úkonů," řekla mluvčí záchranářů Alena Krčová agentuře TASR.

Podle informací serveru tvnoviny.sk je obětí majitel malé zoologické zahrady, který šel do výběhu nakrmit zvířata.

V areálu ranče probíhá chov řady exotických zvířat, kromě lvů jde o tygry či opice. "I když mohou být zdánlivě krotké, může se v nich projevit pud šelmy. Ve stresové situaci, kterou si majitel nemusí uvědomit, šelma najednou zaútočí. Protože jde o velké zvíře, nemá problém zabít člověka za pár sekund," připomněl generální ředitel Státní ochrany přírody Dušan Karaska.

Témata:  Slovensko lvi

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 16:56

Dáda Patrasová napínala celou rodinu. Nevyslovené přání Aničky se ale naplnilo

Nikdo předem tušil, jak bude ten den prožívat. Felix Slováček, Dáda Patrasová a jejich syn si v pondělí připomněli Aničku Slováčkovou, protože utekl rok od její smrti. Nakonec se všichni sešli na jednom místě, ačkoliv to tak dlouho nevypadalo. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Proč Trump zase ucuknul? Jedno možné vysvětlení existuje

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.