Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lev na Slovensku ve výběhu usmrtil majitele zoologické zahrady

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Mrtvého muže našli v úterý ve výběhu exotických šelem na ranči v Kysuckom Novom Meste-Oškerde na Slovensku. Zřejmě jde o majitele malé ZOO. Podle policejní mluvčí určí přesnou příčinu smrti až pitva.

Policisté původně přijali oznámení, že muž se nevrátil z výběhu. Na místo vyrazili také záchranáři a veterinář. "Po zabezpečení výběhu byly na místě identifikovány části lidského těla. Na místo byl přivolán lékař s cílem zabezpečení dalších procesních úkonů," řekla mluvčí záchranářů Alena Krčová agentuře TASR.

Podle informací serveru tvnoviny.sk je obětí majitel malé zoologické zahrady, který šel do výběhu nakrmit zvířata.

V areálu ranče probíhá chov řady exotických zvířat, kromě lvů jde o tygry či opice. "I když mohou být zdánlivě krotké, může se v nich projevit pud šelmy. Ve stresové situaci, kterou si majitel nemusí uvědomit, šelma najednou zaútočí. Protože jde o velké zvíře, nemá problém zabít člověka za pár sekund," připomněl generální ředitel Státní ochrany přírody Dušan Karaska.

Témata:  Slovensko lvi

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy