Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé na okupovaném Západním břehu Jordánu jsou vystavováni bezprecedentnímu krveprolití, varuje OSN

Palestina
Palestina
Foto: Pixabay

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk v úterý požádal o zastavení prudce rostoucího násilí na okupovaném Západním břehu Jordánu. Uvedl, že je "nepochopitelné", že od 7. října bylo na tomto území zabito více než 500 lidí, uvedla agentura AFP.

"Jakoby nestačily tragické události v Izraeli a poté v Gaze během posledních osmi měsíců, lidé na okupovaném Západním břehu Jordánu jsou také den co den vystavováni bezprecedentnímu krveprolití," řekl v prohlášení Türk.

"Je nepochopitelné, že tak mnoho životů bylo vzato takovým bezohledným způsobem," dodal.

Násilí na Západním břehu Jordánu během války Izraele s palestinským militantním hnutím Hamás narůstá. Izrael tam podniká razie na palestinská města a obce ve snaze potlačit militanty. Takové zásahy vedly ke smrti přes 500 Palestinců. Většina zabitých se dostala do potyček s izraelskou armádou.

Kromě toho přichází na Západním břehu Jordánu ik nárůstu útoků Palestinců namířených proti Izraelcům.

Izrael obsadil Západní břeh Jordánu a východní Jeruzalém během šestidenní války v roce 1967. Na tomto území nyní žije kolem 700.000 izraelských osadníků a asi tři miliony Palestinců.

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Palestina

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.