reklama

Ve Vídni v sobotu nebyl na testovacích místech nijak velký ruch, přišlo tam 22.000 lidí, kapacita je pro 150.000 testů denně. Obyvatelé hlavního města se mohou nechat otestovat až do 13. prosince. V Tyrolsku bylo z 160.000 odebraných výtěrů 417 pozitivních, což odpovídá 0,27 procenta. Další spolkové země se na hromadné testování chystají v příštích dnech.

DPA uvádí, že vláda kancléře Sebastiana Kurze si od testů slibuje hlavně to, že se podaří zachytit asymptomatické nakažené. V Rakousku od 17. listopadu platí přísná plošná uzávěra, která s dneškem skončí. V pondělí se otevřou školy, obchody, muzea či provozovny služeb.

Restaurace a hotely budou ale zavřené až do 6. ledna. Kancléř Kurz vyzval Rakušany, aby i po nynějším zmírnění restrikcí dodržovali všechna opatření, jen tak bude pokračovat pozitivní trend, kdy se počty nově nakažených výrazně snížily.

Podle údajů rakouského ministerstva zdravotnictví se v této zemi s 8,9 milionu obyvatel koronavirem doposud nakazilo 300.821 lidí, 3757 z nich zemřelo.

reklama