Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Loď neziskové organizace Sea-Watch zachránila ve Středozemním moři na 450 migrantů

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Loď německé neziskové organizace Sea-Watch za uplynulé tři dny zachránila ve Středozemním moři na 450 migrantů. Naposledy v neděli vzala na palubu 96 lidí, kteří se během plavby k evropským břehům ocitli v nouzi, uvedla organizace na twitteru.

"Celkem máme na palubě 446 lidí, kterým poskytujeme i lékařskou péči. Našemu nejmladšímu pasažérovi jsou dva týdny," uvedla posádka plavidla Sea-Watch 3. Zatím není jasné, zda loď dostala povolení zakotvit v některém z italských přístavů.

Italská pobřežní stráž v neděli informovala, že se jí podařilo dostat do bezpečí 27 lidí z člunu s migranty poblíž kalábrijského přístavu Crotone. Podle agentury ANSA do tohoto přístavu v neděli dorazilo dalších pět stovek utečenců na několika plavidlech.

Podle italského ministerstva vnitra letos po moři do země připlulo téměř 65.000 migrantů, což je oproti loňskému roku téměř dvojnásobek. Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvádí, že v centrální části Středozemního moře přišlo od začátku roku při často nebezpečných plavbách z Afriky do Evropy o život přes 1500 běženců.

Témata:  uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

1. července 2026 5:00

Počasí: Silné bouřky se přesouvají na Moravu, hrozí velké kroupy i vznik supercel

Meteorologové z ČHMÚ varují před dnešními silnými bouřkami, které se v plné síle přesouvají nad Vysočinu, Moravu a Slezsko. Bouřkový systém, v němž nelze vyloučit ani vznik supercel, s sebou přinese přívalové srážky s lokálními úhrny přesahujícími 50 milimetrů, kroupy větší než dva centimetry a nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, které mohou způsobit značné škody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy