Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lvovem otřásly výbuchy, Ukrajina sestřelila ruské rakety nad několika oblastmi

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Západoukrajinským Lvovem opět otřásly výbuchy, podle tamního starosty Andrije Sadového Rusko zaútočilo na energetickou síť a část města je bez proudu. Šéf lvovské oblastní správy Maksym Kozyckyj podle agentury Unian uvedl, že patrně tři střely zasáhly dvě energetická zařízení ve Lvovské oblasti. Obyvatele varoval před výpadky elektřiny.

"Raketový útok na zařízení potřebné infrastruktury ve Lvově. Část města je opět bez proudu," napsal krátce po poledni místního času (11:00 SELČ) na telegramu Sadovyj.

Lvov se podobně jako jiná ukrajinská města od pondělí potýkal s výpadky proudu kvůli masivnímu ruskému ostřelování. Sadovyj v pondělí před půlnocí informoval, že elektřinu se podařilo ve městě takřka plně obnovit.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

15. listopadu 2025 10:19

Vévodkyně Kate dostala odpověď, kterou rozhodně nečekala

Princezna z Walesu, Kate Middleton (43), se v úterý 11. listopadu zúčastnila Vzpomínkové bohoslužby v Národním památníku arboretum, kde si připomněla Den příměří. Po ceremoniálu se jí naskytla příležitost setkat se s veterány, kteří sloužili během druhé světové války.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy