Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Maročan útočil nožem v Paříži: Jdu vás zabít, křičel

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Pařížští policisté dnes zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!".

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, uvedl Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž asi čtvrtmetrové délky. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Podezřelý byl s vážnými zraněnými převezen do nemocnice, kde zemřel. Později byl identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl "načerno", uvedl deník na svém webu.

Deník připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

Témata:  policie Francie Paříž Francie

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy