reklama

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!".

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, uvedl Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž asi čtvrtmetrové délky. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Podezřelý byl s vážnými zraněnými převezen do nemocnice, kde zemřel. Později byl identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl "načerno", uvedl deník na svém webu.

Deník připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

Loading...
reklama