Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Maročan útočil nožem v Paříži: Jdu vás zabít, křičel

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Pařížští policisté dnes zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!".

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, uvedl Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž asi čtvrtmetrové délky. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Podezřelý byl s vážnými zraněnými převezen do nemocnice, kde zemřel. Později byl identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl "načerno", uvedl deník na svém webu.

Deník připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

Témata:  policie Francie Paříž Francie

Související

Aktuálně se děje

28. června 2026 21:48

Tramvajím neprospívá teplo. Řidiči v Praze je museli zpomalit

Rekordní vedro, které spalovalo Česko během posledního červnového víkendu, mělo vliv i na provoz hromadné dopravy. Například v Praze bylo nutné zpomalit tramvaje, na některých místech jely maximální rychlostí 10 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy